Potřebujete poradit? Volejte:
241 485 797

Lékařské židle do ordinace

Hledáte vhodné židle do ordinace, laboratoře, učebny či wellness? Ať se jedná o lékařské, laboratorní nebo vyšetřovací židle spojuje tyto typy židlí několik společných kritérií. Jedním z hlavních kritérií je odolnost vůči vnějšímu prostředí a sním spojená snadná omyvatelnost.

Při výběru potahu židle do zdravotnického, farmaceutického či chemického prostředí doporučujeme zaměřit se na následující kritéria:

Lékaři a vyšetřující často tráví v ordinaci či laboratoři nemálo času. Vhodná lékařská židle by měla splňovat základní ergonomická kritéria. Mezi hlavní kritéria můžeme zařadit možnost nastavení výšky sedu. Nastavení hloubky sedu, pro správné podepření dolních končetin. Nastavení výšku, sklonu a síly protiváhy opěráku. Nastavení správné polohy područek pro příjemné podepření loktů.

Lékařské židle s opěrkou zad mohou být vhodné v případě, že během pracovního procesu využíváte tzv. polosed (pozice při náklonu k pacientovi). V polosedě je část váhy těla přenášená do dolních končetina a část podepřena sedákem v oblasti hýždí. Výškově nastavitelná zádová opěrka zajistí příjemnou podporu zad zejména v oblasti bederní páteře. Sklon opěrky zad je možné u lékařských, ergonomických židlí regulovat.

Při časté poloze tzv. polosedu, doporučujeme zvážit osazení kříže lékařské židle kluzáky nebo kolečka s automatickou brzdou. Kluzáky omezují celkový pohyb židle a manipulace po ordinaci může být náročnější. Alternativou mohou být kolečka s automatickou bezpečností brzdou, která se při zatížení vahou zablokují a slouží tak jako prevence proti podjetí židle.

Vhodným doplněním mohou být i područky pro odlehčení napětí v horních končetinách. Správné nastavení područek může ulevit od nepříjemných bolestech zad, zejména v oblasti krční páteře.

Přídavný kruh na opření chodidel může přispět ke střídání poloh dolních končetin a tím předcházet či omezit komplikace způsobené dlouhodobým statickým sezením. Kruh pro podporu chodidel je vhodný pro židli s vyšším pístem.

Hledáte lékařskou židli, která splňuje základní ergonomické požadavky? Navštivte náš showroom nebo objednejte se slevou na našem e-shopu.

Získejte slevu 5 % do našeho e-shopu

Kód: ERGO2020 zadejte v košíku eshopu.

Řekněte si o nejvýhodnější cenu na trhu

Proč si nákup u nás zamilujete i vy?

Na základě recenzí Google je s námi 94 % zákazníků zcela spokojeno.

Výrazné množstevní slevy

Pro kusový prodej nabízíme kupón na slevu na našem eshopu. Pro větší objednávky nám zašlete poptávku.

Showroom plný ergonomie

Zdraví našich klientů je pro nás na prvním místě. Přijďte se podívat k nám na prodejnu, jak ergonomické pracoviště můžete vytvořit.

Návrh kanceláře na míru

Nejste si jisti s rozvržením kancelářských prostor? Máme velmi mnoho zkušeností, které vám rádi předáme při návrhu kanceláře.

Prvotřídní výrobci nábytku

Sledujeme trendy v oblasti ergonomie abychom vám mohli nabídnout pouze ty nejlepší ověřené produkty.

Autorizovaný prodej a záruka

Prodáváme výrobky od renomovaných českých i světových výrobců s nadstandardní kvalitou a zárukou.

Nezávazná návštěva vzorkovny

Navštivte naši prodejnu, kde vám rádi předvedeme vzorníky našich dodavatelů. V případě větší objednávky vám zajistíme prohlídku i u výrobce.