Potřebujete poradit? Volejte:
241 485 797

Ergonomické židle

Trávíte denně sezením třetinu dne nebo dokonce více? Řešením je ergonomická židle.

Přemýšlíte nad pořízením kancelářské židle, ale už víte že dlouhodobé, nesprávné sezení je spojeno s celou řadou zdravotních komplikací? Jak propojit práci a zdraví na prvním místě? Řešením je výběr správné ergonomické židle. Vhodně vybraná ergonomická židle splňuje hlavní dvě kritéria ergonomie a prvků zdravého sezení.

1) Správná židle – správné podepření těla

Prvním kritériem ergonomické židle je funkční podpora namáhaných partií. Během dlouhodobého sezení patří mezi nejvíce zatěžované části pohybového a oběhového aparátu bederní páteř (zejména meziobratlové plotýnky), krční páteř, loket i předloktí. Ale například i cirkulace oběhového, krevního a lymfatického systému.

Funkční a správnou podporu pohybového a oběhového aparátu docílíme vhodným nastavením ergonomické židle. Co by ergonomická židle měla umět?

Správná výška sedu

V první řadě je to správné nastavení výšky sedu. Lepší ergonomické židle umožňují i výběr více pístů, které zajistí správnou výšku sedu pro konkrétního uživatele a to i v případě pokud jste vyššího či menšího vzrůstu. Nastavením výšky sedu docílíme správného úhlu mezi kyčlemi a koleny. Výšku sedu nastavíme pomocí pístu do polohy, aby kyčle byly výš jak kolena. Správné nastavení výšky sedu nám zajistí plynulou cirkulaci krevního a lymfatického oběhu v dolních končetinách.

Podpora dolních končetin

Další podmínkou ergonomické židle je i možnost posuvu sedáku. Posuv sedáku nám umožní vhodné podepření dolních končetin, zejména stehen. Správné nastavení hloubky sedáku je důležité především pro vyšší postavy a postavy s delšími dolními končetinami. Nastavením hloubky sedáku opět zajistíme plnou podporu a podepření dolních končetin se zajištěním správné cirkulace krevního a lymfatického oběhového systému.

Podpora bederní páteře

Nejčastějším důsledkem dlouhodobého sezení je i bolest zad. Vhodná ergonomická židle může předcházet bolestem zad případně může snížit i aktuální bolest zad. Hlavním prvkem ergonomické židle je proto bederní podpora zad. Doporučujeme vybírat ergonomickou židle, která umožní u bederní opěrky regulovat přítlak na bedra. Bederní opěrky u ergonomických čalouněných židlí mohou být vzduchové, kdy v bederní části opěráku je integrovaný balónek. Přítlak se reguluje přifouknutím či upuštěním balónku. U některých typů ergonomických, čalouněných židlí se setkáme s mechanicky nastavitelnou bederní opěrkou. U síťovaných ergonomických židlí je nejčastěji do opěráku židle integrovaná výškově polohovatelná lamela.

Podpora krční páteře

Trápí Vás bolest hlavy? Příčinou může být přetížené svalstvo krční páteře. Jedním z dalších požadavků na vhodnou ergonomickou židli je polohovatelná hlavová opěrka. Správně nastavená hlavová opěrka umožní odlehčit napětí v oblasti krční páteře. Svalové napětí může být zdrojem bolesti hlavy i migrény. Hlavová opěrka je u ergonomických židlí výškově a úhlově nastavitelná.

Podpora horních končetin

Područky jsou často podceňovanou částí kancelářských židlí. Područky nepatří pod pracovní desku, ale měli by z pohledu sedícího navazovat na pracovní plochu. Správným nastavením polohy područek zajistíme příjemné podepření loktů, bez nutnosti naklánění se přes hranu stolové desky. Pro správné podepření lokte a horních končetin je důležité nastavit správnou výšku i hloubku područek.

2) Dynamické sezení – správné sezení

Nejprodávanější ergonomické židle z našeho e-shopu

Co nabízejí naše ergonomické židle?

Ergonomické židle zajištují dynamické sezení, tzn. snadnou změnu polohy trupu za stálé podpory zad. U ergonomické židle je samozřejmou funkcí regulace přítlaku zad dle Vaší tělesné váhy, což zajistí pohodlné sezení s příjemným měkkým opěrem. U ergonomických židlí máte možnost nastavení hloubky sedáku dle délky Vašich nohou a u většiny našich ergonomických židlí lze nastavit také výšku opěráku a zajistit tak velikost židle dle Vaši celkové postavy.

K ergonomickým židlím patří pohodlný, anatomicky tvarovaný sedák a opěrák, který se maximálně přizpůsobuje Vašemu tělu. Jedna z nesporných výhod, které mají některé naše ergonomické židle, je možnost použití speciálních gelů místo klasické polyuretanové pěny v sedáku.

Jste rozhodnuti pro ergonomickou židli?

U nás nakoupíte nejvýhodněji, ať chcete jeden kus do kanceláře, nebo vybavit celou firmu.

Získejte slevu 5 % do našeho e-shopu

Kód: ERGO2020 zadejte v košíku eshopu.

Získejte nejvýhodnější cenu na trhu

Proč si nákup u nás zamilujete i vy?

Na základě recenzí Google je s námi 94 % zákazníků zcela spokojeno.

Výrazné množstevní slevy

Pro kusový prodej nabízíme kupón na slevu na našem eshopu. Pro větší objednávky nám zašlete poptávku.

Showroom plný ergonomie

Zdraví našich klientů je pro nás na prvním místě. Přijďte se podívat k nám na prodejnu, jak ergonomické pracoviště můžete vytvořit.

Návrh kanceláře na míru

Nejste si jisti s rozvržením kancelářských prostor? Máme velmi mnoho zkušeností, které vám rádi předáme při návrhu kanceláře.

Prvotřídní výrobci nábytku

Sledujeme trendy v oblasti ergonomie abychom vám mohli nabídnout pouze ty nejlepší ověřené produkty.

Autorizovaný prodej a záruka

Prodáváme výrobky od renomovaných českých i světových výrobců s nadstandardní kvalitou a zárukou.

Nezávazná návštěva vzorkovny

Navštivte naši prodejnu, kde vám rádi předvedeme vzorníky našich dodavatelů. V případě větší objednávky vám zajistíme prohlídku i u výrobce.