Potřebujete poradit? Volejte:
241 485 797

Jak zařídit homeoffice?

Vydáno dne 15. 1. 2021 v 10:15

Klíčová slova: homeoffice, ergonomie, dlouhodobé sezení, nastavení židle a stolu

Aktuální situace vede mnohé z nás k práci z domova. Homeoffice má zajisté své výhody, avšak jak se říká, kde jsou silné stránky, nejdeme i nějaké slabší stránky.

Homeoffice bezesporu vítězí u lidí, kteří si rádi organizují vlastní čas podle stanovených priorit. Organizace času není jediné na co je dobré se v obdobní práce z domova zaměřit. Věděli jste, že správnou organizací pracovního prostředí dokážeme ušetřit čas, předcházet zdravotním komplikacím spojeným s dlouhodobým sezením a dokonce i získat více energie? Čtěte dále a dozvíte se víc.

Home-office vs. ergonomická kancelář

Jak jsme již zmiňovali v předešlém článku o ergonomii, doporučujeme držet se ergonomických doporučení pro předcházení zdravotním komplikacím pohybového a oběhového aparátu. Je možné držet se těchto doporučení i doma na homeoffice? Do jisté míry, ano avšak chceme-li přecházet zdravotním komplikacím investici do vybavení homeoffice se nevyhneme.

3 typy pro bezpečný Home-office

Výška pracovního stolu

Každý z nás je originál a každý by si v ideálním případě zasloužil pracovní místo poskládané na míru. Správná výška stolové desky je závislá na nastavení kancelářské židle. Vždy nastavujeme první kancelářskou židli a následně nastavíme výšku stolu tak, aby područky židle navazovali na pracovní plochu stolu a tvořili jednu linii. Přečtěte si více výškově nastavitelných stolech.

Nastavená židle

Židle, na které budeme sedět víc jak 1-2 hodiny by správně měla mít možnost polohovaní a nastavení na konkrétního jedince. Ať budeme mluvit o kancelářské židli nebo ergonomické židli, nejdůležitější je nastavit si správnou výšku sedu tak, aby nohy při mírném záklonu zůstaly vždy podepřené o podložku a zároveň kyčle zůstaly výš jak kolena. Zjistěte jak správně nastavit ergonomickou židli.

Poloha monitoru

Jak správně nastavit monitor? Když zadáte dotaz do Googlu odpoví nám, že správná poloha monitoru je tehdy, pokud horní hranu monitoru máme v úrovni očí a výš. Jak toho docílit? Aby bylo možné monitor správně nastavit je nezbytné jej upevnit na polohovatelné rameno pro monitor(y). Případně v krajních případech stačí použít podstavec pod monitor.

Sdílejte článek

Proč si nákup u nás zamilujete i vy?

Na základě recenzí Google je s námi 94 % zákazníků zcela spokojeno.

Výrazné množstevní slevy

Pro kusový prodej nabízíme kupón na slevu na našem eshopu. Pro větší objednávky nám zašlete poptávku.

Showroom plný ergonomie

Zdraví našich klientů je pro nás na prvním místě. Přijďte se podívat k nám na prodejnu, jak ergonomické pracoviště můžete vytvořit.

Návrh kanceláře na míru

Nejste si jisti s rozvržením kancelářských prostor? Máme velmi mnoho zkušeností, které vám rádi předáme při návrhu kanceláře.

Prvotřídní výrobci nábytku

Sledujeme trendy v oblasti ergonomie abychom vám mohli nabídnout pouze ty nejlepší ověřené produkty.

Autorizovaný prodej a záruka

Prodáváme výrobky od renomovaných českých i světových výrobců s nadstandardní kvalitou a zárukou.

Nezávazná návštěva vzorkovny

Navštivte naši prodejnu, kde vám rádi předvedeme vzorníky našich dodavatelů. V případě větší objednávky vám zajistíme prohlídku i u výrobce.