Potřebujete poradit? Volejte:
241 485 797

Ergonomie je, když…

Vydáno dne 25. 2. 2020 v 11:25

Když máte pocit pohodlí. Když vás nebolí hlava ani záda, a když nohy při sedavém zaměstnání neotékají, máte štěstí. Vaše pracoviště je s největší pravděpodobností vybaveno ergonomicky. Kancelářské vybavení v moderním pojetí s sebou přináší nejen nezbytný nábytek se základní funkčností a přijatelným designem. Dnešní kancelář může být prostorem plně pracovním a zároveň atraktivní zónou s nejmodernějšími prvky. Ergonomický systém rozhodně není žádným výstřelkem pro prvoplánový efekt. Ocení jej každý, kdo tráví v kanceláři každý den mnoho hodin.

Co je ergonomické pracoviště…

Je to pracoviště vybavené v souladu s řadou kritérií vyjádřených ve směrnici EU č. 90/270 a v mezinárodní normě ISO č. 9241 o ergonomických požadavcích.

Ergonomický kancelářský nábytek

Pracoviště s tímto vybavením podléhá určitým zákonitostem o řešení prostoru, proto musí být plošně i prostorově řešeno tak, aby uživateli umožňovalo snadný přístup k pracovním pomůckám, změnu pracovní polohy a volný pohyb na pracovišti. Důležité je věnovat pozornost pracovnímu stolu, především jeho velikosti a výšce, aby poskytoval pohodlnou pracovní plochu a dostatečný prostor pro dolní končetiny. Rozměr a tvar pracovní desky by měl umožňovat proměnlivé uspořádání všech zařízení a pomůcek. Nejvhodnější je vybavení kancelářských pracovišť pracovními stoly s tzv. ergo hranou. Rádius a náběh této hrany umožňuje příjemný kontakt s pracovní deskou. Ergo hranu možno konstrukčně přizpůsobit pro upevnění stolových paravánů, které umožňují zavěšení polic a dokumentů a zároveň snižují psychickou zátěž na pracovišti. Výše uvedená kritéria splňuje bez zbytku nová řada kancelářského nábytku EDO.

Ergonomická židle

Ergonomická židle Vám kromě základních funkcí – nastavení výšky sezení, úhlu a výšky opěradla musí nabídnout:

Špičkovým výrobkem v této oblasti je židle IQ. Jde o naprosto originální a vysoce moderní pracovní pojetí židle s gelovým sedákem a gelovými područkami, která se svému uživateli přizpůsobuje bez složitého manuálního nastavování, zaručuje permanentní podepření zad a krční páteře, konstantní pohyb a rovnoměrné tlakové zatížení.

Ergonomický systém pro klávesnici a myš

Odstraňuje všechny nevýhody tzv. stolků pro počítače a celé řady pevných výsuvů pro klávesnice vyráběných standardně. Ergonomický systém umožňuje nastavení klávesnice přesně podle potřeb uživatele. Výsuv lze nastavit nejen výškově, ale lze jej i natočit od podélné osy. Podporuje neutrální polohu rukou, kdy předloktí, zápěstí i dlaň jsou v jedné rovině. Doplňkovou plochu pro myš lze umístit na levou i pravou stranu.

Masážní kolébka pro nohy

Nutí uživatele k aktivnímu sezení. Končetiny nejsou v jedné strnulé poloze, chodidla vykonávají podvědomý pohyb. Nezanedbatelné zdravotní účinky (nižší zátěž srdce, lepší krevní oběh a snížení otoků dolních končetin, menší únava, zmírnění bolestí a stagnace v oblasti bederní páteře).

Sdílejte článek

Proč si nákup u nás zamilujete i vy?

Na základě recenzí Google je s námi 94 % zákazníků zcela spokojeno.

Výrazné množstevní slevy

Pro kusový prodej nabízíme kupón na slevu na našem eshopu. Pro větší objednávky nám zašlete poptávku.

Showroom plný ergonomie

Zdraví našich klientů je pro nás na prvním místě. Přijďte se podívat k nám na prodejnu, jak ergonomické pracoviště můžete vytvořit.

Návrh kanceláře na míru

Nejste si jisti s rozvržením kancelářských prostor? Máme velmi mnoho zkušeností, které vám rádi předáme při návrhu kanceláře.

Prvotřídní výrobci nábytku

Sledujeme trendy v oblasti ergonomie abychom vám mohli nabídnout pouze ty nejlepší ověřené produkty.

Autorizovaný prodej a záruka

Prodáváme výrobky od renomovaných českých i světových výrobců s nadstandardní kvalitou a zárukou.

Nezávazná návštěva vzorkovny

Navštivte naši prodejnu, kde vám rádi předvedeme vzorníky našich dodavatelů. V případě větší objednávky vám zajistíme prohlídku i u výrobce.